SAMARTH to dynamicznie rozwijająca się marka oferująca wysokiej klasy, ręcznie tkane dywany z Indii. Firma narodziła się ze wspólnych pasji OSKARA i pochodzącej z Indii – SHRUTI, absolwentki fotografii i designu. Ich półroczny pobyt w Mediolanie – stolicy designu – zapoczątkował marzenia o wspólnym przedsięwzięciu związanym z aranżacją wnętrz. Początkowo miały to być meble i dodatki, wytwarzane przez indyjskich rzemieślników, lecz gdy poznali ręcznie tkane dywany, oczarowani ich niepowtarzalnym urokiem, zmienili plany.


Dywany sygnowane marką SAMARTH tkane są przez lokalnych mistrzów, a do ich produkcji wykorzystywane są szlachetne materiały – wysokogatunkowa wełna i jedwab. Za sprawą SHRUTI poznajemy piękno Indii, które zachwycają bogactwem kultur, majestatyczną architekturą, oszałamiają kolorami i różnorodnością. Koloryt Indii znajduje odzwierciedlenie w dywanach, które urzekają feerią barw, finezją wzorów i dbałością o detal wykonania.

Miejscem, w którym powstają dywany SAMARTH jest północny stan Indii Uttar Pradesh słynący z rzemiosła tkackiego. Proces ich powstawania oparty jest o najlepsze praktyki i nadzorowany bezpośrednio przez SHRUTI. Jedwab i wełna, z których są wykonane, sprawiają, że dywany SAMARTH są grube, a zarazem puszyste i miękkie. Ich ekskluzywny charakter nadaje wnętrzu wyjątkowości. Naturalne i szlachetne materiały w połączeniu z pracą ludzkich rąk są gwarancją perfekcji wykonania.


Poza stałymi kolekcjami, SAMARTH umożliwia wykonanie dywanu na zamówienie według indywidualnego projektu architekta lub klienta. Może to być wzór i kolor, który korespondować będzie z charakterem i wystrojem dekorowanego wnętrza. Jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia.

87-100 TORUŃ, UL. STALOWA 6C,
NIP: 8792718704
T: +48 601 241 419, T: +48 605 068 109
E: mGOTLIBOWSKa@SAMARTH-DESIGN.COM
E: oGOTLIBOWSKi@SAMARTH-DESIGN.COM